تبلیغات
سلامتی بدن انسان - راه های حفظ سلامتی

سلامتی بدن انسان
 
اطلاعات جامع در مورد همه بیماری های بدن انسان
type="text/javascript" lan

آمارگیر حرفه ای سایت

guage="javascript">

جاوا اسكریپت

تماس با ما
Google

در وبلاگ سلامتی
در كل اینترنت
Online User

آمارگیر حرفه ای سایت

در این جا راهكارهایی كه با استفاده از آن ها سلامت شما و خانواده تان حفظ می شود بیان شده است.

● تغذیه مناسب:

۱) از آن جایی كه رژیم های غذایی زودگذر نامناسب موجب حذف گروه های غذایی می شود، بهترین روش تغذیه، داشتن یك رژیم غذایی غنی می باشد. بدن برای داشتن عملكردی سالم به میزان معینی پروتئین، كربوهیدرات ها و حتی چربی نیاز دارد.

۲) بیشترین بخش حذف شده از رژیم های غذایی، میوه ها و سبزی جات هستند. آن ها را به وعده های غذایی خود اضافه كنید و ۴ الی ۵ مرتبه در روز از آن ها استفاده كنید. برش هایی از میوه را به غلات یا مایه ماكارونی اضافه كنید.

۳) اگرچه یا سرتان شلوغ است و یا می خواهید میزان كالری را كم كنید ولی حذف وعده های غذایی شیوه مناسبی نیست. بدن با گرفتن مقدار معین غذا عمل سوخت و ساز را انجام می دهد. به جای استفاده از ۲ یا ۳ وعده غذایی حجیم و پركالری، از ۵ وعده غذایی كم تر استفاده كنید.

۴) آب زیاد بنوشید. آب در جابه جایی مواد غذایی در بدن نقش مهمی دارد، به هضم غذا كمك می كند و سلامت پوست را حفظ می كند. اگر شما از لحاظ سلامتی در موقعیت خاصی هستید بهتر است در مورد مقدار لازم آب در روز با پزشكتان مشورت كنید، در غیر این صورت حداقل ۶ تا ۸ لیوان آب در روز بنوشید.

● ورزش مناسب

۱) ورزش برای سلامتی ضروری است. علاوه بر این كه ورزش سلامت بدن و قلب شما را حفظ می كند، استرس را نیز كاهش می دهد. میزان انرژی را افزایش می دهد و حتی كمك می كند كه خواب راحت تری داشته باشید.

۲) اگر برنامه روتینی برای ورزش ندارید با پزشكتان مشورت كنید. وضع سلامت شما ممكن است میزان و نوع ورزش را در شما محدود كند.

۳) زیاده روی نكنید. انتظار نداشته باشید كه در ابتدا به اندازه یك ماراتن بدوید. كم كم مقدار فعالیت های هوازی و وزنه ها را نسبت به هفته های آغاز ین افزایش دهید. حداقل ۴ روز در هفته روزی نیم ساعت ورزش هوازی انجام دهید.

۴) استراحت كنید. ورزش بیش از حد منجر می شود كه بدنتان علیه خودتان كار كند و اگر ورزش های سنگین می كنید به ازای هر تمرین یك روز به عضلاتتان استراحت دهید و یا این كه عضلاتتان را تقسیم كنید. مثلاً روزهای دوشنبه و چهارشنبه روی پایین تنه و روزهای سه شنبه و پنج شنبه روی بالاتنه كار كنید.

۵) كارهایی كه برایتان مضر است انجام ندهید. بعضی ها معتقدند كه همراهی یك دوست هنگام ورزش موجب نشاط و انگیزه می شود. از طرف دیگر بعضی ها به تنهایی ورزش می كنند.

۶) نیازی نیست كه حتماً عضو باشگاه باشید یا تجهیزات زیادی در منزل داشته باشید. از انواع فیلم های آموزشی یا ورزش های ساده مثل طناب زدن استفاده كنید.

۷) ورزش های كششی را فراموش نكنید. ورزش های كششی مثل یوگا را به برنامه روزانه خود اضافه كنید. انعطاف پذیری از كمردرد و صدمات ورزشی جلوگیری می كند و حالت بدن را حفظ می كند.

● آگاه باشید:

۱) چكاپ سالانه خود را فراموش نكنید و هرگونه واكسیناسیون و آزمایش را برای خودتان و خانواده تان جدی بگیرید.

۲) سلامت دندان را فراموش نكنید. علاوه بر كارهایی از قبیل مسواك زدن و استفاده از نخ دندان كه در منزل انجام می دهیم، برنامه منظمی را با دندان پزشك ترتیب دهید.

۳) به میزان كافی بخوابید. مطالعات نشان داده است كه كمبود خواب به متابولیسم ضعیف، نداشتن تمركز و افزایش استرس منجر می شود.

۴) سلامت روحی را نیز حفظ كنید. تحقیقات نشان داده است در افرادی كه مرتباً به كلیسا می روند و عبادت می كنند احتمال ابتلا به بیماری های عصبی بسیار كم تر است.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 اردیبهشت 1391 توسط پرهام شجاعی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
بک لینک فا

Powered by WebGozar